Červená řepa Boro F1 – sladká, šťavnatá, ideální do boršče. Jak tento hybrid pěstovat doma, abyste získali chutnou a zdravou úrodu.
Jaká je nejlepší odrůda červené řepy / Koláž: My, snímky obrazovky
Co se dozvíte:
- Která odrůda červené řepy je nejlepší pro domácí pěstování
- Jak pěstovat červenou řepu
- Proč není řepa sladká
Některé odrůdy stolní řepy jsou považovány za nejlepší pro domácí pěstování, protože mají výraznou chuť a zvýšenou sladkost. Kromě odrůdy je však velmi důležitá také půda, ve které se bude řepa pěstovat. Jaká odrůda řepy je dobrá, jaký druh řepy se rychle uvaří a je dobrý na boršč, pomůže pochopit My.
Hybrid řepy Boro F1 – nejlepší volba pro domácí pěstování
Vysoce výnosný hybrid stolní řepy Boro F1, který má vysoce kvalitní kořenové plodiny a je skladován dostatečně dlouho, se doporučuje zasít na kanálu YouTube „Ogorodnitsa z Oděsy“.
Boro je středně zralý hybrid řepy vyšlechtěný v Nizozemsku. Vegetační doba je 110-115 dní. Tento hybrid se vyznačuje vysokými výnosy a dobrou odolností vůči padlí výhonu, náhlým změnám teplot a chorobám, jako je cerkosporóza a alternarióza.
Červená řepa tvoří rostlinu se středně velkou vertikální růžicí listů. Kořenové plodnice jsou kulaté, zploštělé, hladké, s tmavě červenou slupkou a dužninou bez kroužků. Slupka je velmi tenká, snadno odstranitelná jak za syrova, tak po tepelné úpravě. Dužnina je sladká a šťavnatá, obsahuje velké množství cukrů.
Hybridní řepa Boro má dobrý tržní vzhled, je určena ke zpracování i dlouhodobému skladování. Je vhodná pro prodej okopanin i pro výrobu svazků.
Jak pěstovat
Tento hybrid lze pěstovat v různých agroklimatických podmínkách Ukrajiny s možností mechanizované sklizně. Pro výsev řepy se doporučuje vyčlenit plochy, které jsou dobře osvětlené a mají úrodnou půdu s neutrální nebo mírně zásaditou reakcí půdního roztoku. Kyselé a těžké půdy nejsou pro pěstování řepy vhodné.
Nejlepšími předchůdci této plodiny jsou brambory, okurky, cibule a zelí. Semena se vysévají do volné půdy, a to od třetí dekády dubna do konce června. Optimální hloubka výsevu semen je 1-1,5 cm.
Po vzejití semenáčků je nutné provést prořezání. Další péče o řepu zahrnuje odstraňování plevelů, kypření půdy a zálivku.
Proč není řepa sladká
Červená řepa má ráda půdu bohatou na organickou hmotu, dobře zkypřenou, aby byl zajištěn dostatečný přístup vzduchu ke kořenovému systému. Proto by měl být pozemek určený pro řepu od podzimu pokrytý humusem. Pokud je půda jílovitá, nakypřete ji, např. přidejte písek a dobře zryjte.
Pokud je půda příliš hustá, kořenové plodiny budou mít hořkou chuť. Červená řepa je na začátku vegetačního období a během růstu kořenů náročná na vláhu. Pokud rostlina roste na suchém místě, kořenové plodiny zhořknou, stejně jako v husté půdě.
Jak rychle uvařit červenou řepu
Omytou řepu zalijte studenou vodou tak, aby ji tekutina pokryla o prst výše. Vodu není třeba solit.
Jakmile voda začne vřít, vařte ji na mírném ohni půl hodiny. Poté horkou vodu slijte a řepu zalijte studenou vodou. Jakmile se voda ohřeje, je třeba ji vypustit a nahradit novou studenou vodou.
Tento způsob umožňuje řepu dokonale uvařit a zároveň zachovat více vitamínů.
O kanálu „Ogorodnice z Oděsy“
Kanál byl vytvořen v roce 2023. Nyní má téměř 40 tisíc odběratelů. Na kanálu se objevují videa o zahradničení, zeleninové zahradě a Larisiny vlastní zkušenosti z oblasti zemědělství a dačických záležitostí. Videa o pěstování jahod, okurek, rajčat a všeho, co žena pěstuje na své zeleninové zahrádce.
Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím kláves Ctrl+Enter informujte redakci.