Čištění záchodové mísy je nyní snadné: Jak odstranit vodní kámen

Pomocí domácích prostředků můžete vodní kámen nejen odstranit, ale také zabránit jeho vzniku.

Nánosy se objevují kvůli tvrdé vodě / depositphotos.com

Záchodová mísa je nejnepříjemnější částí úklidu v každé domácnosti. Často jsou i drahé prostředky bezmocné při odstraňování vodního kamene v záchodové míse a musíte ji dlouho třít kartáčem.

Dříve jsme vám také řekli, jak odstranit plíseň v koupelně mezi dlaždicemi pomocí metody profesionálního čističe.

Jak odstranit vodní kámen uvnitř záchodové mísy

Paul Kennard, odborník na domácnost ze společnosti HomeServe, se s Expressem podělil o to, jak můžete vyčistit vodovodní potrubí pomocí domácích prostředků a chránit se před novým usazováním vodního kamene.

Poznamenal, že směs bílého octa a jedlé sody skvěle odbourává tyto usazeniny. Odborník prozradil svůj recept, jak odstranit vodní kámen v záchodové míse.

„Když jednou za měsíc nalijete do záchodové mísy 125 ml bílého octa a necháte ho před čištěním 30 minut působit, můžete odbourat usazeniny vodního kamene. Pro větší účinnost posypte při čištění záchodovou štětku jedlou sodou,“ radí Kennard.

I když je to podle něj účinný prostředek, plak se stejně vrátí. Siti komplikuje skutečnost, že se těmito usazeninami mohou pokrýt i další povrchy, a čištění tak bude trvat déle.

Nejde jen o to, čím vodní kámen čistit, ale také o to, jak mu předcházet. Kennard říká, že potírání problematických míst dětským olejem nejen odstraňuje skvrny, ale také vytváří bariéru proti novému vodnímu kameni.

Bohužel to funguje pouze na vnější stranu toalety – vnitřek je třeba pravidelně čistit.

„Abyste udrželi toaletu svěží a bez vápna, doporučuje se provádět rychlé čištění dvakrát týdně,“ zdůraznil odborník.

Doporučuje čistit záchodovou mísu octem a jedlou sodou přibližně jednou měsíčně. Kromě toho se vyplatí také pravidelně dezinfikovat štětku záchodové mísy. K tomu poslouží ocet, bělidlo nebo jiný silný čisticí prostředek. Stačí ji jednou týdně namočit do tohoto roztoku a mezi jednotlivými použitími opláchnout mýdlovou vodou.

Jak již bylo uvedeno, v oblastech s tvrdou vodou s vysokým obsahem vápníku a hořčíku se na vodovodních armaturách tvoří vodní kámen. Po jejím odpaření zůstávají tyto minerály na jejím místě, postupně se hromadí a mění se ve stejný povlak. To lze vyřešit pouze filtrací nebo změkčením vody.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Havlišův mlýn

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: