Bělení, které déšť nesmyje: jedna jednoduchá přísada pro trvanlivost

Pomocí vápna můžete stromy chránit před škůdci a chorobami.

Užitečné vědět, co přidat do zahradní běloby k ochraně stromů / depositphotos.com

Jaro se aktivně hlásí o slovo a zahrádkáři brzy začnou s bílením stromů, aby je ochránili před škůdci a agresivním slunečním zářením.

Po mnoho let bylo nejoblíbenějším prostředkem hašené vápno. Používalo se nejen na stromy, ale také na stropy a stěny domů.

Dnes je možné připravit i jiné roztoky pro ošetření kmenů nebo koupit hotové podle libovolného vkusu.

Co přidat do běli na stromy před škůdci – dále v materiálu.

Co lze přidat do běloby pro stromy – různé možnosti

Zahradníci často používají k bílení mladých stromků měkký křídový roztok. Ten se však rychle smývá vodou, proto je lepší zvážit odolnější složení.

Běl na bázi jílu spolehlivě ochrání stromy a zabrání pronikání škůdců nebo patogenů do trhlin v kůře. Díky svým pojivovým vlastnostem směs dobře přilne ke stromu. V 8 litrech vody můžete zředit 2,5 kilogramu křídy a 400 gramů jílového prášku. Směs použijte ještě týž den.

Kromě toho lze do bělidla přidat fungicidní přípravek – ten pomůže odolávat houbovým chorobám. Tato možnost by měla být použita jako prevence, a pokud byl strom již dříve nemocný, je v nové sezóně povinná.

Další možností je kyselina karboxylová – dokonale ochrání kůru stromů před napadením hlodavci.

Co přidat do vápna, aby se zabránilo jeho vyplavování

I když jsou předchozí možnosti velmi užitečné a dobře slouží svému účelu, je důležité mít ve svém arzenálu recept s delší životností.

Toho lze dosáhnout vyztužením této směsi lepidlem nebo mletým mýdlem. Díky tomu bude běloba dlouho držet na kůře a nesmyje se ani při silných deštích.

Pro přípravu smíchejte:

  • hašené vápno – 2 litry;
  • voda – 7 litrů;
  • kaseinové lepidlo – 100 g;
  • síran měďnatý (zředěný) – 250 g.

Tento roztok by měl být k ošetření stromu použit několikrát.

Ekologičtější variantou je mléko a syrovátka. Obvykle se používají v boji proti patogenní mikroflóře, ale látky v jejich složení napomáhají tomu, aby běloba dobře přilnula a držela.

Ať už se rozhodnete přidat do bělimy na stromy cokoli, nezapomeňte používat ochranné rukavice a roušku.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Havlišův mlýn

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: