Přečtěte si, co dělat, pokud si těchto příznaků všimnete u své drahé polovičky.
Jedním z příznaků je partnerova odtažitost a nezájem o společnou budoucnost / foto depositphotos.com
Šťastné vztahy jsou založeny na důvěře, intimitě a touze být spolu. Někdy se však site může dramaticky změnit: partner je odtažitý, vyhýbá se rozhovoru, stává se podrážděným. To může být dočasný signál nebo první poplašný zvonek, že mu/jí něco nevyhovuje.
Pokud tyto změny trvají delší dobu, je možné, že váš milovaný člověk není šťastný a vztah s vámi ho už nebaví, ale zdráhá se to říct. Webové stránky Oprah Daily upozornily na čtyři důležité znaky, které mohou naznačovat, že váš partner je odtažitý a nešťastný.
Odtažitost a vyhýbání se společnému času
Pokud s vámi váš partner dříve rád trávil večery, nabízel vám něco zajímavého, ale nyní dává přednost jiným činnostem, zejména práci, koníčkům, přátelům nebo dokonce telefonu, je to již alarmující signál. Dělá vše pro to, aby měl jen méně času být s vámi. Osobní prostor je samozřejmě důležitý pro každého z nás, ale když se toto chování stane systematickým, může to znamenat citovou odtažitost.
Můžete si všimnout, že i krátké interakce se stávají vynucenými a společné chvíle už nepřinášejí radost. Partner, který je ve vztahu nešťastný, se může nevědomky vyhýbat intimnostem, protože mu způsobují více napětí než potěšení.
Snížení fyzické intimity
Doteky, objetí, polibky – to jsou věci, které udržují vřelé vztahy mezi dvěma lidmi. Pokud je jich méně než dříve, stojí za to se nad tím zamyslet. Vyhýbání se fyzickému kontaktu může být důsledkem citového chladu, konfliktu nebo dokonce zášti.
Možná se váš blízký už ve vaší přítomnosti necítí dobře nebo jsou jeho myšlenky zaměstnány tím, co ho trápí, a je pro něj obtížné se ve vaší přítomnosti uvolnit. Zvláště patrné je to v intimním životě: když se bez zjevné příčiny vytratí touha, když se chvíle intimity stanou vzácnými nebo rutinními, bez dřívější vášně a něhy.
Zvýšená podrážděnost a kritičnost
Když je partner nešťastný, může ho podráždit jakákoli maličkost. To, co se dříve zdálo milé nebo nenápadné, je nyní podrážděné a on nebo ona se to nestydí dát najevo. Mohou se objevit ostré výrazy, sarkasmus, posměšné poznámky nebo dokonce otevřené výčitky.
Nejde o konstruktivní kritiku nebo diskusi o důležitých otázkách, ale o neustálou nespokojenost. V takových chvílích se může zdát, že váš partner na vás vidí jen chyby. Toto chování je často odrazem jeho vnitřního stavu, jako je frustrace, deprese nebo skrytý hněv.
Nedostatek citové podpory a zájmu
Pokud již nemáte pocit, že se s vámi váš partner chce podělit o své myšlenky, zážitky nebo radosti, je to známka toho, že se vám vzdálil. Už se neptá, jaký byl váš den, odpovídá stručně a bez většího zájmu, a někdy se dokonce zdá, že je lhostejný, když mu něco říkáte.
Nejde jen o běžnou únavu nebo období, kdy dotyčný méně mluví, ale o jasnou změnu v komunikaci. Pocit, že jste si sice blízcí, ale jakoby na jiných planetách, se dostaví, když vaše citové spojení zeslábne.
Co dělat, když je váš partner ve vztahu nešťastný
Pokud si všimnete alespoň jednoho z výše uvedených příznaků, je důležité problém neignorovat a řešit ho v jeho počátečních fázích. Upřímný rozhovor bez obviňování vám pomůže pochopit, co se s vaším partnerem děje a zda má chuť na vztahu společně pracovat.
Někdy jsou lidé nešťastní ne kvůli vztahu, ale kvůli vnějším problémům. Milované osoby mohou negativně ovlivňovat práce, stres, zdravotní problémy. Pokud však změny v chování trvají delší dobu a jsou doprovázeny citovou uzavřeností, stojí za zvážení, zda oba ještě chcete být spolu jako pár.
Připomeneme, že dříve My vyprávěl, jak zvýšit intimitu ve vztahu. Americký psycholog uvedl tři tipy a vysvětlil, že intimita ve vztahu je postavena nejen na romantice, ale také na respektování prostoru a rovnosti mezi partnery. Podle ní není nutně třeba drastických kroků ke zlepšení site.