Ne každý tuší: proč bylo v SSSR zakázáno pít vodu během výcviku

Dnes se to zdá jako nesmysl, protože vodu pije každý – před tréninkem, při tréninku i bezprostředně po tréninku.

Odpovědi budou velmi jednoduché / Koláž: My, foto: pixabay, pexels

Dozvíte se:

  • Proč měli sportovci v SSSR zakázáno pít vodu během fyzické zátěže?
  • Jak tato praxe ovlivnila účinnost tréninku

V Sovětském svazu existovalo mnoho praktik spojených se sportem, které se v 21. století zdají být podivné a absurdní. Například v SSSR měli sportovci během tréninku zakázáno pít vodu. Toto pravidlo bylo poměrně přísné, takže ho nesměli respektovat ani trenéři a zdravotnický personál. My zjistil, proč se Svaz tohoto požadavku držel.

Pokud se chcete dozvědět více o životě v SSSR, mohla by vás zajímat kniha: Téměř nic si neodepřete: Kdo měl v SSSR nejvyšší platy.

Sovětští odborníci se domnívali, že při aktivním tréninku ztrácí lidské tělo nejen vodu, ale také důležité elektrolyty, jako je sodík, draslík a hořčík, uvádí OBOZ.UA.

Podle odborníků SSSR, pokud sportovec během fyzické zátěže pije vodu, může se koncentrace výše uvedených minerálů snížit, což vede ke snížení účinnosti tréninku. Kromě toho se domnívali, že nedostatečné množství elektrolytů by mohlo vést ke svalovým křečím.

Toto tvrzení však může být pouze spekulací.

Současný výzkum zatím naznačuje, že pití vody během cvičení pomáhá zabránit dehydrataci.

V 21. století je navíc k dispozici mnoho nápojů, které pomáhají udržovat hladinu elektrolytů a správnou rovnováhu vody v těle. Tyto metody již dávno vytlačily starou sovětskou praxi, kdy bylo sportovcům omezováno pití vody během cvičení.

Další novinky:

Rozpad SSSR

Rozpad SSSR – procesy systémového rozpadu, které probíhaly ve státní, společenské, národohospodářské, sociální struktuře, veřejné a politické sféře Sovětského svazu a které vedly k ukončení existence SSSR 25. prosince 1991. Rozpad SSSR vedl k osamostatnění 15 republik SSSR a jejich vystoupení na světovou politickou scénu jako nezávislých států.

Rozpad Sovětského svazu v posledním desetiletí XX. století je nejen koncem 70leté historie mnohonárodnostního komunistického impéria, ale také finále více než 400leté historie mnohonárodnostní Ruské říše. Rozpad SSSR by neměl být redukován pouze na krizi socialistického systému, aniž by byl brán v úvahu odkaz ruského impéria. Je součástí obecného procesu zániku mnohonárodnostních impérií a jejich rozpadu na národní státy, jehož příkladem jsou v Evropě osmanská a habsburská říše ve dvacátém a na počátku dvacátého století a na mimoevropských územích dekolonizace. Říjnová revoluce a sovětská moc pouze oddálily rozpad ruského impéria o několik desetiletí.

Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím kláves Ctrl+Enter informujte redakci.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Havlišův mlýn

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: