Zlý člověk nemusí vždy vypadat nebezpečně. Zlí lidé se umí dobře maskovat, takže se vyplatí znát jejich skutečné vlastnosti a chování.
Jak si uvědomit, že člověk je zlý / Koláž: My, screenshoty
Co se dozvíte:
- Jak pochopit, zda je člověk zlý, nebo dobrý
- Jaké jsou znaky zlého člověka
Nejprve si povězme, jakého člověka můžeme považovat za zlého člověka, jednoduše řečeno, je to člověk, který dělá špatné věci. Někteří lidé se domnívají, že se jedná o nemorální, nemocné, nečestné a zkažené lidi. Takové pojmy je však velmi obtížné jednoznačně posoudit. Co je pro jednoho člověka nemorální a nepřijatelné, může být pro jiného normální. My se pokusí pomoci vyřešit tento problém.
Jak charakterizovat zlého člověka
Pokud si všimnete těchto rysů, uvědomte si, že takový člověk může být nebezpečný:
- Zlí lidé mají potěšení z utrpení druhých, jsou tak krutí, že jim dělá dobře, když vidí cizí neštěstí. Může jít o různé katastrofy ve zprávách nebo dramatické události, které se staly před jejich očima.
- Radují se ze špatných zpráv a užívají si cizího zármutku. Skutečné nebezpečí spočívá v tom, že rozhněvaný člověk může často iniciovat negativní události v životě lidí kolem sebe jen proto, aby měl potěšení z jejich utrpení. Je důležité naučit se takové lidi rozpoznat dříve, než mohou zničit život vám nebo vašim blízkým.
- Zlí lidé se snaží mít vše pod kontrolouRádi mají vše pod kontrolou. Nejde jen o to, že chtějí ovládat vás – často se cítí bezmocní, pokud nemají pod kontrolou všechny aspekty svého vlastního života.
- Jsou extrémně podezřívaví a nikomu nedůvěřují. Takoví lidé mohou působit fanaticky dochvilně, zdvořile a trochu upovídaně. Jakmile je však jednou pustíte do svého života, budou se snažit kontrolovat každý váš krok.
- Rozzlobený lidé často lžou. Podle psychologa Andreje Melnika rozzlobení lidé často lžou. Upřímně řečeno, každý z nás občas říká nepravdu – někdo v maličkostech, někdo ve vážných věcech. Ale patologičtí lháři lžou pořád – dokonce i sami sobě. Lhaní je pro ně nástrojem manipulace za účelem osobního prospěchu.
- Tedy . se nevyznačují pocitem viny nebo výčitkami svědomí za to, co udělali. Nikdy nepřiznají svou vinu, protože se domnívají, že by to snížilo jejich autoritu, kterou si pečlivě vybudovali.
- Sami sebe prosazují na úkor druhých. Nejhorší formou manipulace je hra na city. Důvodem k ponížení může být vzhled, tělo, koníčky, sny, cíle, přátelé, nebo dokonce domov. Nikdy nedovolte druhým, aby změnili váš názor na sebe sama nebo zradili vaše vlastní zásady.
- Jsou to provokatéři konfliktních sití. Stejně jako různí darebáci rozdělují lidi na dobré a zlé, využívají zlí lidé konfliktů ve svůj prospěch, protože roztěkaný, vystrašený a nejistý člověk se bude lépe řídit. Proti tomu lze bojovat jediným způsobem – být vždy vyrovnaný a klidný, a to i ve stresové siti.
- Vedou dvojí život. Zlí lidé nikdy neukazují svou pravou tvář. Dokonce ani nežijí ne dvojí život, ale stovky životů. Pro každou osobu používají jinou masku, dobře vytvořený příběh a image. Jediné, co se o nich dá říct s jistotou, je, že nikdo nedokáže říct, jací jsou doopravdy.
Kdo je Andrei Melnik
Andrij Melnik je ukrajinský psycholog, specialista na rozvoj sebeúcty a transformaci myšlení. Pomáhá ženám budovat zdravé vztahy a zlepšovat kvalitu jejich života. Provozuje kanál na YouTube Fundament sebeúcty: Na tomto kanálu Andrij sdílí praktické tipy a techniky z oblasti psychologie a osobního rozvoje. Kanál vznikl v roce 2018 a nyní má téměř 28 tisíc odběratelů.
Pokud si všimnete chyby, zvýrazněte potřebný text a stisknutím kláves Ctrl+Enter informujte redakci.