Aby mšice navždy zapomněly na cestu do záhonu, je třeba udělat několik jednoduchých věcí.
Jaký je nejlepší lék na mšice na růžích / depositphotos.com
Milovníci květin neustále přemýšlejí, čím krmit růže a jak je chránit před škůdci. Tyto bujné rostliny lákají nejen lidi, ale i hmyz. Škůdci se živí sladkou šťávou rostlin a způsobují jejich onemocnění nebo dokonce úhyn.
Naštěstí není nutné kupovat drahé přípravky, abyste se zbavili svilušek. Prozradili jsme vám, jak růže od mšic levně nebo dokonce zdarma ošetřit.
Jaký je nejlepší prostředek proti mšicím na růžích
Účinné metody ochrany proti mšicím na růžích jmenoval časopis Garden Design. Jak vysvětlili odborníci, tito škůdci se líhnou na jaře a žijí ve velkých hejnech. Proto je lepší začít s hmyzem bojovat s předstihem, dříve než ovládne celý záhon.
V rámci prevence zahradníci radí rostliny fenykl, máta, kopr nebo řebříček. Tyto rostliny lákají berušky, přirozené nepřátele mšic. A pokud vysejete česnek, cibuli nebo aksamitník, jejich zápach sám o sobě hmyz odradí. Škůdci se živí také ptáciProto je vhodné zavěsit ptačí budky a krmítka v blízkosti záhonu.
Pokud se již škůdci vyskytují, je účinným a zcela bezplatným prostředkem proti mšicím běžný. voda. Silným proudem postříkejte postižené části rostliny, abyste hmyz srazili k zemi. Postup je nejlépe provádět ráno.
Z vody však komáři neumírají. Chcete-li škůdce zničit, připravte si lidový prostředek proti mšicím na růžích z mýdlový roztok – 1 polévková lžíce tekutého mýdla + 1 litr vody. Tuto směs nalijte do postřikovače a postříkejte záhon.
Někteří pěstitelé květin používají ocet na mšice na růžích. Je velmi důležité to nepřehánět, jinak rostliny zahubíte. Připravte si slabý roztok ze 2 lžic octa a 5 litrů vody a touto směsí postříkejte květy.
Za účinný lidový prostředek se považuje česnekový roztok. Rozdrťte 200 g česneku a zalijte 10 litry vody. Nechte louhovat na teplém místě po dobu 3 dnů. Tekutinu přeceďte a použijte ji k ošetření postižených částí růže.