Umělá inteligence vám řekne, jestli umíte flirtovat: Tinder spouští neobvyklou hru

Seznamovací aplikace chce zvýšit sebevědomí uživatelů.

Nyní je možné seznámit se nejen s lidmi / depositphotos.com

Ačkoli byla nová hra s umělou inteligencí od Tinderu oznámena na Den bláznů (1. dubna) – vůbec nejde o žert. Hra se jmenuje The Game Game (funkce umělé inteligence od Tinderu) a umožňuje uživatelům „flirtovat“ s roboty s umělou inteligencí, procvičovat si flirtovací dovednosti a získávat zpětnou vazbu o tom, jak dobře si vedou, než je použijí v „reálném životě“.

Používání AI botů, jako jsou ChatGPT a OpenAI, už není žádnou novinkou. Mladí lidé si stále více zvykají na myšlenku chatování s roboty a Tinder tohoto fenoménu využívá, aby přilákal nové uživatele, píše Mirror.

Hra Game Game vytváří scénáře „náhodného setkání“ – podobně jako v korejských dorama -, kde uživatel využívá svého šarmu ke komunikaci s postavou umělé inteligence. Cílem Tinderu s touto „hrou“ je učinit flirtování méně zastrašujícím a zábavnějším tím, že umožní lidem trénovat v bezpečném, neformálním prostředí.

Pomáhá také uživatelům budovat si sebevědomí a snadněji se vyjadřovat při seznamování s potenciálními partnery v aplikaci.

Ředitel pro inovace společnosti Match Group Alex Osborne Senior řekl: „Tento projekt nám dal příležitost experimentovat s tím, jak může umělá inteligence učinit seznamování zábavnějším a méně zastrašujícím. Ve spolupráci s OpenAI jsme vytvořili něco lehkého a hravého, ale zároveň založeného na skutečné technologii – kombinovali jsme osobnost, zpětnou vazbu a špetku hravosti, abychom lidi zaujali.“

Jak funguje hra The Game Game společnosti Tinder

Když uživatel klepne na logo Tinderu v levém horním rohu obrazovky, dostane se do rozhraní The Game Game Game, kde se mu na základě jeho věkových a genderových preferencí zobrazí postava s umělou inteligencí. Po vytvoření scénáře AI zahájí konverzaci.

Komunikace probíhá hlasovou formou a nutí uživatele vystoupit ze své komfortní zóny a prakticky vyzkoušet své flirtovací schopnosti, aby do konce „rande“ uspěl. V závislosti na tom, jak se scénář vyvíjí, může konverzace skončit hladce, nebo se vydat nečekanou cestou.

Po skončení schůzky poskytuje bot s umělou inteligencí v reálném čase zpětnou vazbu, která naznačuje, jak konverzace probíhala, zda došlo k pokroku, a také upozorňuje na chyby a dává rady, jak se jich v budoucnu vyvarovat. Uživatel obdrží skóre na stupnici tří „světel“ – čím více šarmu a humoru projeví, tím vyšší bude skóre.

Další zajímavé technologické novinky

Agentura My již dříve informovala o tom, že nová neuronová síť společnosti Google vytvoří realistická videa během minuty. Model je schopen generovat osmivteřinová videa s rozlišením 720p a ve srovnání s konkurencí lépe „rozumí fyzice reálného světa a ncím lidských pohybů a výrazů tváře“.

Kromě toho se tvůrci ChatGPT chystají spustit zcela novou sociální síť. Jejím jádrem je funkce generování obrázků ChatGPT, k níž je připojen kanál zpráv. Zajímavé je, že Sam Altman to naznačil již v únoru.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Havlišův mlýn

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: